faire du tadalafil €2.71

Jak zaaranżować ścianę w salonie. Galeria plakatów.

Galeria na ścianach w domach i mieszkaniach, to wciąż temat bardzo na czasie. Jest to stosunkowo tani i efektowny sposób na wypełnienie przestrzeni naszych wnętrz i nadanie im niepowtarzalnego charakteru. W nowym domu bardzo przytłaczały mnie puste białe ściany. Z założenia chciałam je czymś zapełnić, ale proces decyzyjny trochę zajął czasu. Ale się udało! Zawsze wzdychałam do galerii ściennych, które podziwiałam u innych, aby w końcu doczekać się swojej własnej. 

galerywall galeria ścienna

Skąd brać plakaty do galerii ściennej?

Moją kolekcję plakatów kompletowałam już od jakiegoś czasu. Są w niej grafiki polskich projektantów, plakaty z sieciówek czy sklepów ze skandynawskim designem. Lubię szperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych wzorów, które przykuwają wzrok. Dobrym pomysłem jest też przeszukiwanie magazynów. Więcej o tym pisałam we wpisie Czym zapełniłam pustą białą ścianę w salonie?

Nową galerię uzupełniły plakaty ze sklepu Gallerix, z którym nawiązałam współpracę.  Jest wśród nich m.in. Matisse Cutout Coral w formacie 50×70 cm. Pozostałe, które wiszą na ścianie możecie zobaczyć pod tym linkiem – Moje ulubione plakaty

Czym uzupełnić ścianę z plakatami?

Oprócz plakatów warto wprowadzić do kompozycji inne elementy. U mnie są to przestrzenne świeczniki, ale można wykorzystać do tego celu inne dekoracje. Dobrym pomysłem będą niewielkie lustra, makramy, płaskorzeźby czy wiszące kosze i talerze. Nie ma się co ograniczać. Tylko od naszej wyobraźni zależy, jak ta galeria będzie się na końcu prezentować, w jakim będzie stylu i klimacie. 

Jak zaplanować ciekawą galerię ścienną?

Planowanie galerii zaczęłam od zebrania plakatów i grafik. Później rozrysowałam sobie układ w programie graficznym, a później ostatecznie poszłam na żywioł… Jestem typem osoby, która wiesza ramki „na oko”. Wbijam gwoździe, tak jak mi się wydaje, a jak nie pasuje, to wyciągam i wbijam w nowe miejsce, byle stara dziura znalazła się pod plakatem. Taki mam skomplikowany system. 

Jeśli chcecie podejść do tego bardziej metodycznie, co gorąco polecam, bo jednak ten mój żywioł nie zawsze się sprawdza. Zajrzyjcie do moich archiwalnych wpisów. We wpisie Czym zapełnić pustą białą ścianę? Mój pomysł na galerię ścienną. znajdziecie sprytny pomysł na ułożenie plakatów na ścianie. Program graficzny, to też jest dobry pomysł, szczególnie jeśli jesteście w nim w miarę biegli, to zajmie Wam to mniej czasu niż, to co proponuję w poprzednim wpisie. 

galeria scienna inspiracje
Inspiracja dekoracje ściany

Na koniec mam dla Was zniżkę 30% na plakaty i ramki w sklepie Gallerix, na hasło Ola30. Kod wygasa 7.12. Mam nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie i Wasze galerie ścienne będą Was cieszyć równie mocno, jak mnie cieszy moja.