cialis provoque l'hypertension €129.04

Naklejka ścienna z mapą Europy i kilka kadrów z mojego przedpokoju

Dzisiaj chciałam Wam pokazać kolejna mapę w moim mieszkaniu. Tym razem było to marzenie mojego męża, które chętnie spełniłam. Zwykle to on musi znosić (lub nie) moje, niekiedy szalone, pomysły. 

naklejka ścienna, mapa Europy na ścianie, naklejka tablicowa, przedpokój, wisząca doniczka, makrama, antresola, drewno we wnętrzu, drewniana antresola, bielone drewno, hall, drzwi wejściowe

Ta ściana w przedpokoju od dawna prosiła się o jakąś dekorację. Poprzednio stały tu różne plakaty (tu i tu), ale było to rozwiązanie tymczasowe. Pomysł z mapą zrodził się w związku z naszą pasją do podróży i odwiedzania nowych miejsc, głównie w Europie. Na początku miała to być klasyczna mapa, na której zaznaczalibyśmy miejsca, które mamy już „zaliczone”. Któregoś dnia jednak, wpadło mi w oko zdjęcie pokoju dziecięcego z naklejką ścienną przedstawiającą mapę Świata. Okazało się, że tego typu dekoracje można zamówić w DEKORNIKu, który na nasze specjalne zamówienie wykonał sama mapę Europy w większym rozmiarze. 

dekornik, naklejka na zamówienie, mapa Europy, mapa na ścianie, przedpokój, styl skandynawski, mieszkanie z antresolą, czy obudowywać grzejnik, torba papierowa
Teraz nie wiemy jeszcze do końca jak uporać się z kwestią zaznaczania odwiedzonych miejsc. Wraz z mapą otrzymaliśmy znaczniki, ale są one jednak za duże i nie wyglądają dobrze. Póki co robimy kropki kredą, ale ostatecznie skończy się pewnie na naklejkach – kropkach. Chyba, że macie jakiś inny pomysł? 

wieszak na torebki, drabina na antresolę, makrama, wisząca doniczka, drzwi wejściowe, naklejka ścienna, czarno białe wnętrze, drewno we wnętrzu
Samego przedpokoju dawno Wam nie pokazywałam, a to głównie ze względu na ciemności jakie w nim panują. Po lewej stronie, nad podestem, mamy tylko jedno okienko pod sufitem, które doświetla pomieszczenie wcześnie rano i to w słoneczny dzień. Na podeście mieści się nasze domowe biuro, które widzieliście tylko we fragmencie (tu i tu). Wkrótce planuję tam małą zmianę i wtedy obiecuję pokazać więcej. 

torebki, wieszak na torebki, kalosze, przedpokój, wejście do domu, mieszkanie z antresolą, drewno we wnętrzu, rozbielone drewno, kaloryfer bez obudowy
Wisząca doniczka, którą widać na zdjęciach to projekt DIY, który robiłam dwa lata temu. Teraz przyszła moda na takie ozdoby, więc zachęcam do wykonania jej samemu, a jeśli nie macie zdolności manualnych, to sklepie decorOlka możecie kupić dwa rodzaje makram, jutową i czarną. Polecam!
Jak się Wam podoba nasz przedpokój? A naklejka na ścianie i pomysł z oznaczaniem na mapie miejsc, które się odwiedziło? Podzielcie się uwagami w komentarzach, bardzo jestem ciekawa Waszych historii.
 decorOlka - sklep wnętrzarski, sklep z dodatkami do wnętrz, sklep skandynawski